הטיפול האינטגרטיבי

מה זה טיפול אינטגרטיבי?

הטיפול האינטגרטיבי שם דגש על שילוב כלים ותפיסות ריפוי, במטרה לקדם את האיזון הבריאותי אליו אנו שואפים. שילוב הכלים הנכון באופן הנכון, מייצר אפקט סינרגטי והופך את תהליך הריפוי ליעיל, יסודי ושלם.

שילוב בין רפואת הגוף לרפואת הנפש   

הרקמות הפיזיות אשר מרכיבות את גופנו מושפעות באופן ניכר מתהליכים נפשיים. מחלה או הפרעה כרונית בגוף, היא פעמים רבות תוצר של אי-נחת מנטלית מתמשכת. בין אם מדובר בבלוטות ההורמונליות, ברקמת העור והשיער או במערכת העיכול הגוף מגיב באופן ישיר לדרך בה אנו חווים את העולם. 

באותה מידה, קשיים מנטלים או רגשיים הם לעתים תוצר של הזנחת הגוף וצרכיו השונים, כגון: חסרים תזונתיים, שינה לא מספקת או הרגלים לא בריאים.

התייחסות לשני העולמות במקביל על ידי כלים כגון צמחי מרפא, תזונה מותאמת וטכניקות אימון מנטלי, מבטיחה את יעילותו ועומקו של התהליך הטיפולי. באופן זה ניתן לתת מענה מקיף לצרכים השונים וההכרחיים לתהליך ההחלמה.

שילוב בין רפואת צמחים מסורתית ומודרנית  

על נושא זה תוכלו לקרוא כאן.

שילוב טכניקות  לאימון מנטלי / רגשי 

כחלק מתהליך הטיפול הרגשי, אני משלב בקליניקה טכניקות שונות לאימון התודעה –

טכניקות NLP, שיטת הטיפוסים של האנאגרם, חקירת מחשבות בהשראת "העבודה" של קייטי ביירון, E.F.T מדיטציה. כולן טכניקות לאימון מנטלי ואיזון רגשי אשר מוכיחות עצמן שוב ושוב כיעילות ביותר.

שילוב מושכל של טכניקות מאפשר מעין תפירת "חליפה אישית" לכל מטופל ומטופלת בהתאם לצורכיהם, תלונותיהם, אישיותם ואורח חייהם.

עוד עלי כאן

שיתופי פעולה

במסגרת העבודה השוטפת בקליניקה אני מתייעץ עם רופאים ומטפלים מעולים מענפים שונים. שיתוף הפעולה נועד לוודא שבאי הקליניקה מקבלים את הטיפול המדויק, היעיל והבטוח ביותר עבורם. התמזל מזלי ואני זוכה לעבוד עם אנשי מקצוע מנוסים ומלאי תשוקה למלאכתם. ביניהם:

ד"ר אמיר גילן (MD) – רופא משפחה ורפואה דחופה (בי"ח סורוקה). מטפל בהומיאופטיה מודרנית (הומוטוקסיקולוגיה).

ד"ר ויק רבקין (MD) – רופא מרדים (מחלקת הרדמה, בי"ח איכילוב).

ניר אברהם ביוכימאי, הרבליסט, מטפל ומורה. ממקימי בית מרקחת "טריפוליום".

יונתן רונן   (Dip C.M, MIHA‎)מטפל ברפואה סינית ויפניתמומחה לאנדוקרינולוגיה ובלוטת התריס.

תומר בן צור (Cl. H) הרבליסט קליני ומטפל ברפואה סינית. עובד בקליניקה פרטית בעין איילה ובמחלקה האורולוגית של בית חולים "שער צדק". מומחה לתפקודי כליות ובעיות עור. 

תמר אנגלשטיין (DIp. Ac.) מטפלת ברפואה יפנית ושיאצו.

סער שדה (C.A, N,D, Cl, H)  מטפל ברפואה סינית, נטורופת והרבליסט קליני.

הגר ניסים נטורופטית, רפלקסולוגית ומאמנת כושר.

מאמרים על טיפול אינטגרטיבי

על עולם הטיפול האינטגרטיבי, רפואה טבעית, צמחי מרפא, תלונות נפוצות בקליניקה, עניינים שבנפש, ועוד… הבלוג מתעדכן באופן תדיר!

"פטריית הזחל" ומלחמתה בוירוס covid-19

החודש (אוגוסט 2021) הצטרפה פטריית הקורדיספס לרשימה של צמחי מרפא אשר נחקרו והוכחו כיעילים לטיפול בוירוס ה"קורונה" ולמניעתו, ואף זכו להכרה מהממסד הרפואי העולמי. מה עושה אותה כל כך מיוחדת? ומדוע תהליך התרבותה נראה כאילו נלקח מסרט אימה?

קרא עוד »

פטריית קורדיספס ("Cordyceps")

ברפואה הסינית הפטרייה ידוע בשל השפעתה הרפואית המשמעותית על שיקום הריאות במצבים של מחלות נשימה שונות. ואכן, מחקרים מודרניים מצביעים על הפטרייה כמסייעת להתגבר על מחלות ריאתיות שונות

קרא עוד »

מורן הצליח להניע אותי במקומות שאחרים נכשלו. הוא ראה בי מה שאני לא ראיתי בעצמי. חודשיים אחרי הסוכר מאוזן והמשקל ירד בלי מאמץ… באתי עם בעיה ספציפית וקיבלתי כל כך הרבה מעבר

אורלי, 47 | רואת חשבון

להגיד שמורן מטפל נהדר זה להמעיט במתנות האין סופיות שיש לו לתת. הגעתי עם עניינים בגוף, בראש ובלב שמעיקים עלי כבר שנים, וזאת פעם ראשונה שהרגשתי שינויים מהותיים

מורי, 38 | רקדנית ומורה

רקח עבורי פורמולה מדהימה להתמודדות עם עייפות וחוסר ריכוז, מה שעזר לי מאוד בתקופת הלימודים. ממליץ בחום למחפשים מטפל עם ידע מדעי ששם לנגד עיניו גם את הנפש והרוח

שי, 29 | ביולוג 

כבר התבאר, כי הטוב להניחו לטבע... וכן ראוי שיעשה לכל דבר שאין סכנה בו

הרמב"ם