"כיצד אדע איזה טיפוס אנאגרם אני?"

  • Post Author:
  • Post published:9 בפברואר 2020
  • Post Category:בלוג
"כיצד אדע איזה טיפוס אנאגרם אני?"

היא אולי השאלה הנפוצה והמתבקשת ביותר כאשר נחשפים לעולם המסקרן של ה"אנאגרם". מכיוון ש(עדיין) אין תשובה חד משמעית לכך, אציג מספר נקודות מפתח בדרך לזיהוי המיוחל והטוּב הנלווה אליו

מדוע חשוב לזהות את הטיפוס במדויק?

נקודת ההנחה של השיטה היא שלכל טיפוס יש "שיעור" מסוים לעבור, מתוך 9 אפשריים. זיהוי מוטעה של הטיפוס עלול להוביל למצב בו אדם מנסה לעבור שיעור שכלל לא שייך לו… התהליך אולי ילמד אותו כמה דברים ויהווה ניסיון מעניין – אך יבטיח שלעולם לא ייגע בשורש הכשל, לא יביא להקלה המתבקשת – ובכך יפספס את המטרה.

האם אני בהכרח רק טיפוס אחד? האם אני יכול להיות כמה?

כל אדם הוא בהכרח טיפוס אחד מסוים, ולו אינסטינקט וכנף דומיננטיים. אין אפשרות שאדם הוא מספר טיפוסים או ששינה טיפוס במהלך חייו. על אף שיש זרמים שמלמדים שכל אדם הוא שילוב של טיפוסים איני נמנה מביניהם ואף מאמין שהם מפספסים את הפואנטה.

אז כיצד אזהה איזה טיפוס אני?

רוב האנשים מזהים עצמם, או לפחות חושדים שהם טיפוס אחד לפחות. אם אתם רואים תיאור של טיפוס ובטוחים שזה הטיפוס שלכם – רוב הסיכויים שאתם צודקים.

תשאלו אנשים קרובים אליכם האם אתם מתאימים לתיאור שבלוח

הדרך הטובה ביותר לדעת היא לבקש את עזרתו של אדם קרוב שמכיר אתכם היטב. רצוי שיהיה מישהו אשר אתם בוטחים בו ומאמינים שייתן לכם תשובה כנה וכאשר אתם מוכנים לכך. לדוגמא, אם אני חושד שאני טיפוס 1 אשאל את קרוביי:

האם הייתם מגדירים אותי כפרפקציוניסט? האם אני נוקשה בעיניכם? האם אתם רואים אותי כועס על אחרים ו/או על עצמי לעתים קרובות? האם אני נתפס כמוסרי בעיניכם?

בעיני, זוהי דרך מעולה, מקרבת ומפתחת לנהוג בה. המטרה העיקרית של השיטה היא לקבל שיקוף של ה"אוטומט" או "התוכנה" שמפעילה אותנו – ואיזה דרך טובה יותר לקבלה מאשר לשאול אדם אהוב?

ספרו של בני לוּז "האדם החופשי" מכיל שאלון בן 25 שאלות לכל טיפוס ובנוסף פרק נרחב ומפורט על כל התשעה. פעמים רבות התשאול עצמו מספיק על מנת להטיל את הפוּר. ספר זה הוא המקיף, האינפורמטיבי והידידותי ביותר הקיים בעברית והוא מומלץ בחום. ניתן להשיג אותו ברשתות הספרים. בקרוב אעלה שאלונים מעודכנים לעמוד הפייסבוק "אנאגרם ישראל" ולאתר שלי!

הדרך הטובה ביותר לדעת

היעזרו במורי אנאגרם או במתרגלים ותיקים של השיטה! כמאמר הפתגם הידוע "אין חכם כבעל ניסיון", ותיקי השיטה מנוסים בסיווג טיפוסים, ערים לדקויות ההבדלים בין האינסטינקטים והכנפיים, ומסוגלים לשים לב לדקויות אשר אינן משאירות ספק.

חקירה מהנה!